Parketlentės

Parketlentes ir laminuotos grindys – šių dienų stebuklas leidžiantis greit ir paprastai patiems įsirengti grindis savo namuose. Jei seniau grindų dėjimas būdavo pragariškas darbas, jį atlikdavo tik grindų dėjimo specialistai ir darbas būdavo ilgas bei brangus tai šios naujos grindų dangos situaciją pakeitė iš esmės. Kaina žymiai mažesnė, grindis įsirengti galite ir patys. Nėra jokių  aukštų reikalavimų grindų išlyginimui. Grindų apačioje tiesiog ištiesiamas poroloninis paklotas, o ant jo dedamos parketlentes arba laminuotos grindys. Jos dedamos paprastai, kaip vaikiška dėlionė. sendintos parketlentesGeras ir šių grindų atsparumas. Laminuotos grindų dangos yra itin atsparios, parketlentės šiek tiek mažiau atsparios. Tačiau laminuotos grindys nėra natūralios. Parketlentes dažniausiai renkasi vyresnio amžiaus žmonės, o laminuotas grindų dangas – jaunimas. Laminuotos grindų dangos taip pat dedamos ir viešojo maitinimo įstaigose (ten kur didelis vaikščiojimo intensyvumas).

parketlentesŠių gaminių kainos yra stipriai mažesnė nei tikro parketo, bet kainų amplitudė vis tiek lieka nemaža. Labai daug sutaupyti galima perkant vadinamas “antros rūšies” parketlentes ar laminuotas grindis. Svarbu, kad būtų išlaikyta teisinga pačios lentelės geometrija. Nes jei lentelės geometrija bus neteisinga tai nepavyks ir gražiai sudėti pačių grindų. O jei brokas yra vaizdinis (kažkoks taškelis, patamsėjimas ar pašviesėjimas) tai drąsiai pirkite tokias parketlentes ir nesukite  dėl to galvos. Kai jos susidės to nepastebėsite. O kai ant viršaus susidės ir baldai tai parketlenčių broko apskritai nebus matyti.

Tai dar viena puiki proga sutaupyti. Vieta kur nereiktų taupyti – grindų paklotas. Kadangi jis turės užtikrinti, kad grindys būtų lygios tai labai svarbu nenusipiginti ir nenusipirkti per plono pakloto. Taupumui yra ribos. Tvarkingai dedant grindis (parketlentes ar laminatą) likučių turėtų likti nedaug. Paprasčiausiai nupjaustyti galai turėtų tikti kitoje pusėje. Sunkiausia grindis dėti palei radiatorius ir duris. Tose vietose tai itin sudėtinga, nes lenteles reikia išpjaustyti ir pragręžti. Jau yra galimybė parketlentes pirkti ir internetu. Tačiau būkite atsargūs. Jums labai svarbi yra jų spalva, o žiūrint internetu atspalviai gali labai išsiskirti. Tiesiog skirtingai rodo įvairūs monitoriai, skirtingai nureguliuoti kontrastai ir ryškumai. Daug kas priklauso ir nuo pačios nuotraukos kokybės.