Automobilių priežiūra – poliravimas, vaškavimas

Statistiškai, sekantis pagal brangumą, po nekilnojamojo turto, pirkinys pas žmogų būna automobilis. Nors investicija tai vadinti galima itin retai, bet automobilis apie žmogų pasako labai daug. Jo švara, galingumas, išvaizda. Tai dažnai žmogaus būdo, finansinės padėties ir jo gyvenimo būdo atspindys. Yra žmonių kurių automobilių vidus purvinas, negražus, suplyšęs, bet iš išorės kėbulas tiesiog blizga, uždėti gražūs dideli ratai. O kitiems svarbu, kad automobilio vidus būtų švarus, gražus, patogus, o išorė – bala nematė. Dėl to tai ir pasako labai daug apie žmogų. Juk ir namai vienų gražūs iš visų pusių, kitų – iš vidaus, trečių tik iš lauko. O yra tokių kuriems visai nesvarbu.

Kadangi automobilis turi daug įvairių aspektų jam reikalinga įvairi pagalba, aptarnavimas, o tai suteikia daug darbo vietų ir daug įvairių paslaugų. Net automobilių servisai pagal savo veiklos kryptį skirstomi į kelias kategorijas – važiuoklės remonto, kėbulo remonto, variklių remonto. Kėbulo remonto specialistai skirstomi į kelias kategorijas – tai kėbulo lygintojai, dažytojai, poliruotojai. Paskutiniu metu atsirado ir meninis kėbulo lyginimas. Automobilio poliravimas ir automobilio dažymas yra kėbulo priežiūros darbas, bet jiems abiems reikalinga skirtinga įranga ir darbų specifika yra skirtinga. Todėl retai tas pats servisas atlieka ir mašinos poliravimą ir dažymą. Dažniausiai dažytojai nupoliruoja mašiną po perdažymo. Bet šiaip iš gatvės mašinų poliravimui neima.

Nebūtina žiūrėti taip giliai. Problemų ir darbų pasiskirstymo yra ne tik su kėbulo poliravimu. Automobilių ratai ir padangos. Automobilių padangų montavimas ir padangų prekyba susiję tik iš dalies. Ne visos įmonės parduodančios padangas jas montuoja ir balansuoja. Ir toli gražu ne visos remonto dirbtuvės padangas parduoda. O ratlankius reikia lyginti, dažyti, tai atlieka dar kiti specialistai. Ratlankių lyginimą ir dažymą atlieka skirtingi žmonės. Dažniausiai tie kas lygina ratlankius jų nedažo, o kas dažo nelygina. Kiekvienam darbui reikalingos žinios, įgūdžiai, žodžiu yra atskira specifika.

Stiklus tvarko stiklų specialistai. Automobilių elektros gedimus tvarko autoelektrikai, salonus siuva – tos srities specialistai. Net vidaus ir išorės valymą atlieka savi specialistai.

Paruošta pagal www.autopoliravimas.lt medžiagą